Historia nie zawsze lubi się powtarzać.

Historia nie zawsze lubi się powtarzać– tylko 5 miejsce chłopców z SP w finale powiatu w mini piłce siatkowej.

Chłopcy z SP nie obronili tytułu mistrza powiatu sprzed roku. Zajęli 5 miejsce i odpadli z rozgrywek.

Jak ważne jest losowanie przeciwników do grup w turnieju finałowym przekonaliśmy się w środę 28.01.2015, kiedy rywalizowaliśmy w Kwidzynie w finale powiatu w mini siatkówkę.

W turnieju wzięło udział 6 szkół: SP6 Kwidzyn, SP2 Prabuty, ZS Gardeja, SP Nebrowo Wielkie, SP Janowo i SP Trumiejki podzielonych na 2 grupy. W wyniku losowania grupa A stała się przysłowiową „grupą śmierci” do której trafiły: obrońca tytułu czyli Trumiejki, gospodarze – SP6 oraz bardzo silne Prabuty. Pozostałe szkoły utworzyły grupę B.

W pierwszym spotkaniu zmierzyliśmy się z gospodarzami. W pierwszym bardzo zaciętym secie przegraliśmy 18:21, a w kolejnym ulegliśmy już wyraźniej 13:21. W efekcie końcowym porażka 0:2. Po tej przegranej jasnym się stało, że aby grać dalej o zwycięstwo w turnieju trzeba pokonać Prabuty, co miało być okazją do rewanżu za porażkę sprzed tygodnia. Mecz rozpoczął się znakomicie. Pewnie i wysoko wygraliśmy pierwszego seta 21:13, ale niestety przegraliśmy drugiego 16:21. O wszystkim decydował tie-break w którym od stanu 11:11 punkty zdobywała już tylko szkoła z Prabut, która wygrała 15:11 i cały mecz 2:1 Po tej porażce pozostał nam już tylko mecz o 5 miejsce, które udało się zdobyć po zwycięstwie ze szkołą z Janowa.

Jak ważne okazało się losowanie i jak silna była nasza grupa świadczą końcowe wyniki turnieju w którym zwyciężyła szkoła z Prabut, a drugie miejsce zajęła SP6 Kwidzyn. Pocieszające jest jedynie to, że tym razem dzięki szkole z Prabut w przyszłym roku nasza gmina będzie miała ponownie 2 reprezentantów w finale powiatu.

Drużyna z Trumiejek wystąpiła w następującym składzie: Jakub Burny, Jakub Olszański, Mateusz Grabiński, Hubert Latopolski, Patryk Gajewski, Krystian Socha, Kamil Malicki, Piotr Malicki, Konrad Ruciński.