Archive for Aktualności

Tematy dla przedszkolaków.

Temat kompleksowy: O wiosennych świętach każdy z nas pamięta

06.04.20r. Wielkanocne zwyczaje.

 1. Przypomnienie słów i melodii piosenki Kle Kle bocku link. 2. Siejemy rzeżuchę. Pielęgnowanie i obserwacja jak będzie rosła nasza roślinka. Zabawa ruchowa: Głowa ramiona link.

07.04.202r. Świąteczne życzenia.

 1. Kartki świąteczne. Praca plastyczna wg. pomysłu i wyobraźni dzieci technika dowolna.
 2. Ćwiczenia w przeliczaniu i wskazywaniu największej liczby książka 4, str.3 zad. 1 Skaczemy biegniemy link.

08.04. 20r. Pisanki Kraszanki.

 1. Malujemy jajka. Ozdabianie jajek farbami kredkami lub kolorowym papierem. Rozwijanie wyobraźni i sprawności manualnej dzieci.
 2. Rysowanie tulipana. Utrwalenie cyfr w zakresie 10, dopełnienie liczb do wyznaczonej sumy liczb książka 4 str.4 zad. 1i2 Zabawa woogi boogi link

Informacja dla uczniów klasy ósmej.

Poniżej znajduje się link do informatora o ofercie edukacyjnej na rok szkolny 2020/2021 dla kandydatów do szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Kwidzyński.

https://powiatkwidzynski.pl/portal/images/pliki/edukacja/rekrutacja/Informator.pdf

OGÓLNOPOLSKA AKCJA- KARTKA DLA MEDYKA.

Zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli do udziału w OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI- KARTKA DLA MEDYKA.
Nasza szkoła też się dołącza do wspólnej edukacyjnej akcji, która polega na narysowaniu, namalowaniu czy stworzeniu kartki/rysunku z życzeniami i podziękowaniami dla medyka. Read more

Kolejne tematy dla przedszkolaków.

Temat kompleksowy: W świecie baśni i bajek.

Temat dnia 31.03.20r. 1. Kształtowanie pojęcia liczby 10. Monografia liczby 10. Ćwiczenia grafomotoryczne książka 3 str. 37 ćw. 1.2.3 i str. 38 ćw. 1.2.3 Zabawa ruchową GŁOWA RAMIONA -link 2. Książki z baśniami i bajkami. Rozmowa z dziećmi o bohaterach bajek ze znanych im książek o postępowaniu bohaterów. Malowanie farbami postaci z ulubionej bajki.
Cele ogólne :Zapoznanie dzieci w bohaterami literatury dziecięcej. Kształtowanie liczby 10.

Temat dnia 1.04.20r. Ulubione gazetki 1. Rysowanie gąski według instrukcji książka 3 str.39 2. Monografia litery g G ćw. 1.2 str.40 ćw. 1.2 str. 41 Podział wyrazów na głoski i sylaby, wyszukiwanie wyrazów gdzie litera i jest na początku a gdzie na końcu wyrazu. Zabawa ruchowa Wogie Boogie –link.
Cele ogólne: Zapoznanie dzieci w drukowana i pisana litera g G. Rozwijanie sprawności manualnej dzieci .

Temat dnia 2.04.20r. Opowiadamy bajki 1. Nauka słów i melodii piosenki Kle Kle boćku –link, wspólne śpiewanie piosenki ,wyklaskiwanie rytmu i melodii.
2. Wymyślamy bajkę. Tytuł ,postacie, wydarzenia. Rysowanie lub malowanie ilustracji do tej bajki. Cele ogólne: Rozwijanie u dzieci wyobraźni i umiejętności twórczego wyrażania emocji. Nauka piosenki.

Temat dnia 3.04.20r. Lubimy gry i zabawy 1.Nasze zabawki, opowiadanie przez dzieci o posiadanych zabawkach lub bohaterach bajek animowanych. Dzieci mogą narysować swoją ulubioną zabawkę i obejrzeć ulubiona bajkę z ulubionym bohaterem. Gra Balon Blum -link .Cele ogólne: doskonalenie umiejętności współpracy .Utrwalenie liczebników od 1 do 10. Utrwalenie liczb od 1 do10 ćw. 1.2 str. 42, rozkład liczby 10 na czynniki ćw 1.2 str43 książka nr3

Drodzy rodzice od poniedziałku 6.04 zaczniemy tematy związane ze świętami Wielkanocnymi wtedy też będziemy wykonywać ćwiczenia z książki numer 4. Do książki nr 3 wrócimy po świętach. Proszę aby przygotować dzieciom rzeżuchę, watę jakąś tackę albo mały talerzyk. Ugotowane jajka i farby kredki mazaki itp . Dziękuję za współpracę i zapraszam od poniedziałku do dalszej zdalnej nauki .Pozdrawiam wszystkich rodziców i dzieci.

Linki dla przedszkolaków.

Kle kle boćku
https://liblink.pl/ZAjae85MI7

Jedzie pociąg
https://liblink.pl/sqQFHs3td8

Owocowo warzywny alfabet
https://liblink.pl/IyAWHiRMJc

Woogie boogie
https://liblink.pl/ZyviGCMELF

Głowa ramiona pięty
https://liblink.pl/FN4yYweiYe

Hopla hopla (Zając wielkanocny)
https://liblink.pl/gwAhgPpQ6t

W układzie słonecznym
https://liblink.pl/ccFsCyu5QB

Skaczemy biegniemy
https://liblink.pl/MfugqvOhMX

Jarzynowa gimnastyka
https://liblink.pl/WefkOfW2yY

Figury geometryczne
https://liblink.pl/pi0KetEfLU

Rzeźba
https://liblink.pl/cqBq8rhAjE

Link do gry Balon Blum
https://liblink.pl/wlhaa8HiRw

Komunikat oddział przedszkolny.

Szanowni państwo zgodnie z rozporządzeniem MEN poniżej znajduje się tygodniowy rozkład treści edukacyjnych w oddziale przedszkolnym.

Temat kompleksowy
Gdzieś daleko za zaśnieżoną górą i rzeką

Temat dnia 25.03.20 r. Sanki i sanie 1. Monografia litery s S książka nr 3 str. 31 i 32 2. Rysowanie kredkami na temat Zwariowana literka S. Cele ogólne: Zapoznanie z drukowaną literą s S. Doskonalenie umiejętności w czytaniu w zakresie poznanych liter. Czytanka.

Temat dnia 26.03.20 r. Rodzina pingwinów 1. Rozmowa z dziećmi na temat znanych dzieciom bajek o pingwinach 2. Rozwiązywanie zadań matematycznych. Doskonalenie przeliczania dodawania i porównywania liczebności zbiorów. Zadania nr 1,2 str. 33. Cele ogólne: Poszerzanie wiadomości na temat życia pingwinów . Ćwiczenia utrwalające poznane liczby.

Temat dnia 27.03.20 r. Mały pingwinek 1. Pingwinek. Wykonanie pracy plastycznej dowolną techniką 2. Utrwalenie obrazu graficznego litery s S doskonalenie techniki czytania w zakresie poznanych liter. Czytanka. Cele ogólne: Estetyczne wykonanie pracy plastycznej. Ćwiczenia utrwalające literę S s.

Temat dnia 30.03.20 r. Mamy obowiązki 1. Rysowanie wiewiórki według rysunkowej ilustracji str. 34, ćw. 1. 2. Monografia litery w W ćw. 1,2 str. 35 i 1,2,3, str.36 Cele ogólne: kształtowanie u dzieci odpowiedzialności za powierzone im obowiązki i zadania. Dostrzeganie cech litery w W.

Krystyna Sicińska

Logowanie do Librusa.

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!
Bardzo prosimy, aby na swoje konto w Librusie logować się za pomocą przeglądarki, a nie korzystać tylko z aplikacji w telefonie, bo jeżeli nie wykupili Państwo dodatków na ten rok szkolny do niektórych modułów ani uczniowie ani rodzice w aplikacji nie mają dostępu.

Komunikat.

Oddział zerowy przy Szkole Podstawowej w Trumiejkach zaprasza dzieci wraz z rodzicami do interaktywnej nauki. Poniżej znajdują się pliki do pobrania i wykonywania zadań. W razie niejasności prosimy o kontakt z wychowawca K. Sicińską.

Pliki do pobrania
Ćwiczenia grafomotoryczne 1
Ćwiczenia grafomotoryczne 2
Policzanki
Zabawa z czytaniem

UWAGA!

W związku z decyzją Premiera i Ministra Edukacji Narodowej w dniach od 12.03.2020 r. do  25.03.2020 r. zajęcia dydaktyczno- wychowawcze zostają zawieszone.

W dniach 12 oraz 13 marca organizowane są w szkole zajęcia opiekuńczo- wychowawcze dla uczniów, którzy nie będą mieli zagwarantowanej opieki w domu.

Od poniedziałku tj. 16.03.2020 r. zostają zawieszone zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w szkole.

Prosimy by uczniowie nie opuszczali domów, zachowali wszelką ostrożność i higienę, postępowali zgodnie z wytycznymi podawanymi w mediach.

Rodzicu,
• ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;

 • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
 • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
 • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
 • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
 • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

Uczniu,

 • pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
 • przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
 • odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
 • przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

Komunikat.

W związku licznymi przypadkami zachorowań w ostatnim czasie przypominamy Państwu o kilku istotnych sprawach związanych z profilaktyką zdrowotną oraz postępowaniem z osobami chorymi:

– proszę rozmawiać z dziećmi na temat przestrzegania podstawowych zasad higieny, w tym np. częstego mycia rąk z użyciem ciepłej wody oraz ochrony podczas kaszlu i kichania;

– proszę nie posyłać do szkoły dzieci przeziębionych i chorych;

– jeżeli dziecko lub Państwo nie mieliście kontaktu z osobami chorymi, nie ma powodu do obaw o stan swojego zdrowia;

– jeżeli Państwa dziecko przebywało w ostatnim czasie na terenach występowania koronawirusa i ma objawy grypopodobne, należy bezzwłocznie powiadomić najbliższą stację sanitarno – epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału zakaźnego (obserwacyjno – zakaźnego).

W przypadku dodatkowych wątpliwości proszę dzwonić na infolinię Ministerstwa Zdrowia (tel. 800 190 590 – czynna całodobowo).
Jednocześnie informuję, że w szkole jest prowadzona akcja informacyjna na temat profilaktyki zdrowotnej i zasad postępowania w przypadku zachorowania.