Dzień Patrona.

19 czerwca 2024 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona Szkoły Adama Mickiewicza. Rozpoczęliśmy go od apelu, który przygotowali uczniowie klasy VII. Siódmoklasiści przypomnieli wszystkim życiorys naszego patrona. Uczennice z klasy V – zadbały o oprawę muzyczną. Następnie wybrani z klas IV -VIII recytatorzy zaprezentowali znane utwory Adama Mickiewicza. Dzieci z klas I -III wykazały się tworząc piękne prace pt. „Bukiet dla Patrona”.

Tego dnia odbyły się też warsztaty pożarnicze, które poprowadził p. Piotr Car. Podczas pokazu omówione zostały niebezpieczne zjawisko pożarowe tj. zapalenie się oleju. Uczniowie dowiedzieli się jak należy postępować w takim przypadku. Pod czujnym okiem strażaków uczyły się posługiwać gaśnicą.

Równocześnie w oddziale przedszkolnym odbywały się zajęcia ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej z Kołodziej. Najmłodsi nasi uczniowie pod czujnym okiem strażaków przypominali sobie zasady udzielania pierwszej pomocy oraz poznali wyposażenie wozu strażackiego, do którego ku uciesze wszystkich mogli wejść .Na koniec już tradycyjnie przedszkolaki zostali poczęstowani przez strażaków watą cukrową.

Zarówno panu Piotrowi jak i strażakom serdecznie dziękujemy!

Comments are closed.

Skip to content