III miejsce w Finale Powiatu w 52 Wojewódzkich Igrzyskach Dzieci w Piłce Nożnej Chłopców.

06.05.2024 w Kwidzynie rozegrane zostały finały powiatu w mini piłkę nożną w ramach Igrzysk Sportowych Dzieci. (Klasy IV-VI). Gminę Prabuty reprezentowała nasza szkoła i spisała się naprawdę świetnie zajmując 3 miejsce. Po rozegraniu 2 meczów w grupie: zwycięstwo 2:1 z Sadlinkami i porażka 1:3 z SP5 Kwidzyn zajęliśmy 2 miejsce co dało nam prawo gry w „małym finale” tj o 3 miejsce w turnieju.

Tam spotkaliśmy się z SP Tychnowy, które pokonaliśmy 3:0. Chłopcy zagrali bardzo dobrze i ambitnie. Szkoda przegranej w grupie z SP5, gdzie zmarnowaliśmy mnóstwo okazji a wynik nie odzwierciedla różnicy poziomu. Bezkonkurencyjna w turnieju okazała się szkoła nr 6 z Kwidzyna oparta na uczniach z klasy VI Mistrzostwa Sportowego (16 godzin wf na tydzień) i dodatkowo trenujących w szkółce piłkarskiej DSPN. 2 miejsce zajęła SP 5 Kwidzyn, 3 SP Trumiejki, a następnie 4 SP Tychnowy, 5 SP Sadlinki, 6 SP Gardeja, 7 SP Ryjewo.

Nasza szkoła wystąpiła w składzie: Kuba Kisielewski, Dominik Gajewski, Szymon Dąbrowski, Wojtek Pątkowski, Kuba Szpeflik, Kornel Serafinowicz, Oskar Szpeflik.

Comments are closed.

Skip to content