Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w naszej szkole.

20 listopada to dzień uchwalenia Konwencji o prawach dziecka– najważniejszego dokumentu poświęconego dzieciom. W tym szczególnym dniu dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań. Dlatego również nasza szkoła we wtorek, 20 listopada 2018 roku, włączyła się w akcję UNICEF „#Go blue” by uczcić to wyjątkowe święto.

Uczniowie przyszli do szkoły ubrani na niebiesko– w kolorze UNICEF.

Podczas lekcji wychowawczych dzieci dowiedziały się, jakie prawa ma młody człowiek oraz uświadomiły sobie, że posiadanie praw ściśle związane jest z wypełnianiem obowiązków.

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły kolorowali przygotowane wcześniej przez panie Anetę Lizińską i Marzenę Urbańską kolorowanki obrazujące wybrane prawa dziecka. Na korytarzu opiekunki Samorządu Szkolnego przygotowały gazetkę o prawach dziecka.

Comments are closed.