Nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskiej Kampanii Edukacyjno Profilaktycznej: # Nie Hejtuję – Reaguję!
Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę rozpoczyna ogólnopolską kampanię edukacyjno-profilaktyczną pn. „Nie hejtuję – reaguję”, w której szczególny nacisk położony jest na rolę świadków hejtu, cyberprzemocy i mowy nienawiści. Kluczową kwestią walki z hejtem jest bowiem reagowanie na to zjawisko – a reagować powinny zarówno ofiary, jak i świadkowie hejtu. Kampania zwraca uwagę na konieczność podejmowania działania w sytuacji zetknięcia z cyberprzemocą m.in. poprzez zgłaszanie krzywdzących treści administratorom stron czy wsparcie dla ofiary.
Kampania skierowana jest zarówno do młodzieży, jak i uczniów klas szkół podstawowych, którzy aktywnie zaangażują się w tworzenie przekazów kampanii, aby była jak najbardziej atrakcyjna i zrozumiała dla ich rówieśników.
Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.
W naszej szkole zostaną zorganizowane następujące działania:
– Zajęcia profilaktyczne z zakresu cyberprzemocy, hejtu oraz mowy nienawiści, ze szczególnym uwzględnieniem roli świadka w tych procesach.
– Konkurs na najlepszy plakat, zwracający uwagę na problematykę cyberprzemocy. Zadaniem uczestnika/ uczestników jest stworzenie plakatu zwracającego uwagę na problematykę cyberprzemocy ze szczególnym uwzględnieniem roli świadka. Plakat powinien zostać wykonany w formacie A2, wymiary 420×594 mm, przy użyciu dowolnej techniki- dopuszczalne są również techniki łączone oraz użycie programów graficznych. Prace mogą być wykonywane indywidualnie lub w grupach maksymalnie 3-osobowych.
Plakat należy dostarczyć do p. Anety Lizińskiej, w terminie do 28 listopada 2019 r.\
Konkurs jest dwuetapowy:
• W pierwszym etapie – szkolnym, prace są oceniane przez szkolną komisję konkursową, która wyłoni zwycięzców etapu szkolnego (uczniowie otrzymają nagrody i dyplomy w etapie szkolnym).
Spośród zebranych prac placówka wybiera po jednej z każdej kategorii wiekowej (I – III oraz IV – VI) i przesyła je do Organizatora – Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.
• W drugim etapie Organizator wybierze dwie zwycięskie prace (po jednej w każdej kategorii wiekowej), które następnie powieli i roześle do 1000 placówek w ramach akcji „Dzień Bezpiecznego Internetu”. Zostaną także przyznane nagrody- oddzielnie dla szkół (3 nagrody w kategorii I – III oraz 3 nagrody w kategorii IV – VI) i autorów prac.
Zapraszamy do udziału w konkursie!