Bursztynek, bursztynek znalazłam go na plaży.

12 czerwca uczniowie z klasy II, IV, V i VI pod opieką p. Anety Lizińskiej, p. Marzeny Urbańskiej, p. Pawła Pudlaka i p. Andrzeja Sturlisa udali się na długo wyczekiwaną trzydniową wycieczkę do Stegny.

Na miejscu przywitała nas właścicielka Ośrodka Wczasowego „Ibis”, w którym byliśmy zakwaterowani. Następnie udaliśmy się do swoich „apartamentów” aby się rozpakować i chwilę odpocząć po podróży. Po obiedzie udaliśmy się nad morze. Było naprawdę pięknie. Nie planowaliśmy kąpieli, ale zarówno uczniowie jak i nauczycieli nie byli w stanie oprzeć się Bałtykowi… Kolejnym punktem dnia były zakupy! Muszelki, bursztynki ,magnesy to wszystko było nasze! Do ośrodka wróciliśmy tuż przed kolacją. Wieczór spędziliśmy na placu zabaw gdzie graliśmy w piłkę oraz w kawiarni, gdzie znowu można było zrobić zakupy i zagrać w bilard. Zmęczeni wrażeniami dnia udaliśmy się do domków, niestety mimo ogromnego zmęczenia uczestnicy wycieczki nie mieli w swoich planach snu ;). Jeszcze długo w nocy słychać było rozmowy…

Drugi dzień przywitał nas deszczem, na szczęście po śniadaniu wyszło słoneczko. Do południa dzięki uprzejmości pana Łukasza zwiedziliśmy Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Stegnie oraz wysłuchaliśmy jego historii. Unikatowe wyposażenie kościoła stanowi największy model statku w Polsce. Jest on darem załogi w podzięce za cudem uratowane życie. Sufit tego kościoła pokrywa największy obraz w Polsce i jeden z największych w Europie. Wymiary płótna to 450 m2. Po wizycie w kościele na uczestników wycieczki czekała kolejna niespodzianka- gokarty. Niestety po kilku przejażdżkach musieliśmy wracać do ośrodka ponieważ zepsuła się pogoda. I tu kolejna niespodzianka- przejazd meleksami. Wieczorem w kawiarni odbyła się dyskoteka w czasie której mogliśmy skosztować kiełbasek z grilla. Ostatniego dnia tuż po śniadaniu, sprzątaliśmy swoje pokoje i wybraliśmy się jeszcze na ostatnie spotkanie z Bałtykiem. Po plaży jeszcze ostatnie zakupy, powrót do ośrodka i oczekiwanie na autobus.

Największą atrakcją wycieczki był chyba pobyt na plaży i ucieczka przed wielkimi falami. Wielką radość sprawiała sytuacja, gdy uczniowie i nauczyciele byli „okrywani” przypływającą wodą morską. Było dużo śmiechu, pisków i wrzasków. Chyba każdy z nas- przebywających na plaży doszedł do wniosku, że Bałtyk jest piękny.

Wszyscy uczestnicy wycieczki byli bardzo zadowoleni z warunków zakwaterowania i miłego przyjęcia ze strony właścicielki ośrodka. Żal było odjeżdżać…

Kochani Rodzice Wasze dzieci już zarezerwowały miejsca na wyjazd w przyszłym roku 😉 !

DZIĘKUJEMY UCZESTNIKOM WYCIECZKI ZA BEZPIECZNY I WSPANIALE SPĘDZONY CZAS!

Comments are closed.