Wycieczka do Malborka.

Słynne powiedzenie mówi: „Cudze chwalicie swego nie znacie”. Zamek w Malborku, na prawym brzegu Nogatu, wzniesiony przez Zakon Krzyżacki od 1280 roku, to z pewnością perła gotyckiej architektury. Mimo, że znajduje się tak niedaleko, do tej pory odwiedziła go jedynie mała część uczniów biorących udział w wycieczce. Klasy VIII SP oraz III Gimnazjum, pod okiem p. Natalii Chrześcijańskiej- Pień oraz p. Piotra Pilewskiego miała okazję poznać ten wspaniały zabytek.

Pani przewodnik opowiadała ciekawie o historii tego miejsca, wprowadzając uczniów w niezwykłą atmosferę średniowiecza. Na dziedzińcu zamkowym każdy mógł poczuć się jak postać historyczna.

Piękna pogoda oraz wspaniałe humory dopisywały uczniom przez cały czas trwania wycieczki.

Niesłabnącą popularnością cieszyła się również restauracja McDonald’s, gdzie uczniowie spróbowali prawie wszystkich dostępnych deserów lodowych. 🙂

Zachęcamy do zwiedzania tak wspaniałych miejsc jak Muzeum Zamkowe w Malborku!

Comments are closed.