Archive for Aktualności

Wycieczka klas 1-4.

Dnia 22 września 2021 roku uczniowie z klas 1-4 pod opieką p. Anny Kurowskiej, p. Marzeny Urbańskiej, p.E wy Taraszkiewicz i p. Anety Lizińskiej pojechali na film animowany pt.: „Psi Patrol ” do Kina Helios w Grudziądzu. Read more

Próbny alarm przeciwpożarowy.

21 września 2021 r. przeprowadzono w naszej szkole próbny alarm przeciwpożarowy. Read more

Lekcja wychowawcza nieco inaczej.

15 września na zaproszenie wychowawczyni pani Anety Lizińskiej klasę 4 odwiedził pan policjant z Komisariatu Policji w Prabutach aspirant Maurycy Kujawski. Tematem spotkania było utrwalenie dzieciom zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w szkole i w domu. Read more

Wycieczka klas V i VII.

7 września uczniowie klas V i VII pojechali do Kołodziej. Tam, będąc na Wodnej Farmie, mieli okazję do integracji, wspólnych zabaw oraz długich rozmów. Opiekę sprawowały: p. Janina Kosin, p. Grażyna Drozdowska-Kot oraz p. Zofia Marciniak-Szybkowska. Read more

ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA.

Nasza szkoła uczestniczy w akcji XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej w dniu 1 października 2021r.
Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia.

Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości.
Więcej informacji: www.wmtday.org
Wszyscy, którzy chcą wziąć udział w akcji proszeni są o zgłoszenie się do p. Anety Lizińskiej (klasy 4-5) i do p. Wiolety Kossak– Mościckiej (klasy 6-8) do dnia 24 września 2021r.

Bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i opiekunów oraz nauczycieli.

Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników

Aby skorzystać z pomocy wystarczy zadzwonić na infolinię, gdzie profesjonalni konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania, doradzą, co można zrobić w danej sytuacji. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość.
Zachęcamy także do skorzystania z kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl

Spotkanie z rodzicami.

DNIA 9 WRZEŚNIA (CZWARTEK) O GODZINIE 17:00 W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. ADAMA MICKIEWICZA W TRUMIEJKACH ODBĘDZIE SIĘ SPOTKANIE Z RODZICAMI NA KTÓRE SERDECZNIE ZAPRASZAMY.

Narodowy Spis Powszechny.

Drogi Rodzicu/Opiekunie. Przypominamy o trwającym już tylko do 30 września Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Jeśli jeszcze nie dopełniłeś obowiązku spisowego, możesz to zrobić w łatwy sposób – wypełniając elektroniczny formularz na stronie https://spis.gov.pl lub dzwoniąc na infolinię 22 279 99 99. Może też do Ciebie przyjść lub zadzwonić rachmistrz – nie możesz mu odmówić udziału w spisie. W urzędzie statystycznym oraz urzędzie Twojej gminy czynne są także stanowiska do samospisu. Organizowane są też mobilne punkty spisowe. Ich aktualna lista znajduje się na stronie https://gdansk.stat.gov.pl. Udział w spisie jest obowiązkowy, a odmowa zagrożona karą grzywny. #LiczymySięDlaPolski.

W ramach przygotowań do tygodnia informacyjnego w szkołach i placówkach przekazujemy Państwu materiał dotyczący szczepień opracowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji.

Read more

Rok szkolny 2021/2022.

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,
w związku ze zbliżającym się terminem rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2021/2022, przekazuję informacje o organizacji pracy i nauki w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Trumiejkach od 1 września 2021r.:

1. W dniu 1 września na teren szkoły zapraszamy uczniów klas 2-8. Uczniów kl. 1 oraz przedszkolaków wraz z jednym rodzicem. Rodziców prosimy o zachowanie dystansu społecznego, posiadanie maseczki i dezynfekcję rąk.
Rodziców uczniów klas 2-8 prosimy o pozostanie na zewnątrz, nie gromadzenie się, przestrzeganie dystansu społecznego.

Inauguracja nowego roku szkolnego odbędzie się według harmonogramu:

8:00 Msza Święta w kościele w Trumiejkach.
Ze względu na bezpieczeństwo nie będzie apelu inaugurującego.

9:00 Uczniowie zbierają się w salach:
0 – świetlica
I – 2
II – 3
III – 4
IV – 17
V – 12
VI – 14
VII – 11
VIII – 15

2. Dowóz do szkoły w tych samych godzinach jak na zajęcia lekcyjne:
AUTOBUS:
Kowale 6:55
Pólko 7:00
Gilwa 7:15
Kołodzieje 7:25
Pilichowo 7:30
Grodziec 7:40
BUS:
Prabuty 7:20
Kołodzieje jezioro 7:25

3. Uczniowie podczas wejścia do szkoły, zobowiązani są do dezynfekcji dłoni. To samo dotyczy przy wejściu do sali lekcyjnej.

4. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Trumiejkach na terenie szkoły w miejscach wspólnych noszą maseczkę. W autobusach dzieci
obowiązkowo muszą mieć zakryte usta i nos.

5. Dnia 1 września planowane zakończenie spotkań z uczniami i odwozy o godz. 9:40.

6. W związku z powagą sytuacji zagrożenia epidemiologicznego, proszę na bieżąco obserwować stronę szkoły oraz komunikaty w e-dzienniku, odbierać telefony ze szkoły i od wychowawców.

Skip to content